Достапни линкови

Кина: Во карантин патниците од меѓународните летови


Kина ја прошири контролата за меѓународните патници на аеродромот во Пекинг и најави дека ќе ги стави во карантин 14 дена сите патници кои пристигнуваат со меѓународни летови, почнувајќи од понеделник.

Кинеските медиуми јавуваат за 20 нови случаи на коронавирус, што е за 11 повеќе споредбено со еден ден претходно.

Од тие 20 случаи, 16 биле странски државјани, меѓу кои патници од Шпанија, Италија и Тајланд.

XS
SM
MD
LG