Достапни линкови

Грција ги затвора границите со Северна Македонија и Албанија


Граничен премин „Богородица“

Прекинување на патното, морското и авионското поврзување со Северна Македонија и Албанија е една од одлуките донесени на денешниот состанок на грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис со министри од неговата влада, јави дописничката на МИА од Атина.

Како што соопштија од кабинетот на Мицотакис, исклучок од мерката е пренесувањето на стоки и влез во Грција за оние кои имаат грчко државјанство или живеат во земјата.

XS
SM
MD
LG