Достапни линкови

Променливо облачно, попладне дожд и ветер


Времето денеска ќе биде променливо облачно, попладне и во текот на ноќта со врнежи од дожд, а ќе има и услови за ретки грмежи. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер. Утринската температура се движи од два до девет степени, а дневната температура од 11 до 21 степени.

Во Скопје исто време со дневна температура до 16 степени.

XS
SM
MD
LG