Достапни линкови

Експлозијата во Романовце ја зеде и осмата жртва


Почина 10-годишното дете кое беше повредено во експлозијата на плинска боца во Романовце. Детето беше хоспитализирано во Градската болница „Св.Наум Охридски“. Смртта на детето ја потврди директорот на болницата Љубен Арсенков.

Починатото дете имало 70 проценти изгореници на телото. Тоа е осма жртва од несреќата во Романовце. Минатата недела почина 55-годишен маж, а претходно и две жени, едната на 63-годишна возраст, другата 36-годишна, како и еден маж на 58 годишна возраст. На местото на несреќата што се случи на 23 февруари загинаа три деца на осум, девет и 11 години.

XS
SM
MD
LG