Достапни линкови

Села носител на листа во шестата,а Гаши во втората изборна единица


Арбен Таравари и Зијадин Села од Алијанса за Албанците

Лидерите на политичките партии Алијанса за албанците Зијадин Села и Алтернатива Африм Гаши кои ќе настапат во коалиција на претстојните избори ќе ги предводат лиситите со кандидатите во две изборни единици. Комлетните листи ќе бидат објавени утре,најавија од овие политички партии по Централното собрание кои вечерва се одржа во Гостивар.

„Јас ќе бидам носител на кандидатската листа во шестата изборна единица, а нашиот партнер Африм Гаши во втората изборна единица. Највиското партиско раководство реши да поднесеме листи за вкупно пет изборни едници, првата, втората, третата, петтата и шестата, а за четвртата изборна единица, можноста ќе биде отоврена. Кончената одлука ќе ја донесеме до утре,“ изјави Сеља.

XS
SM
MD
LG