Достапни линкови

Авганистанска радиостаница од жени за жени


Авганистанска радиостаница од жени за жени
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:11 0:00

Нова радиостаница, од жени за жени, беше отворена во авганистананската источна провинција Хост. „Има многу теми на кои мажи новинари не можат да зборуваат“, вели една од презентерките. Иако во моментов мажи вршат технички работи во радиото, тенденцијата е тоа да стане 100% женско.

Категории

XS
SM
MD
LG