Достапни линкови

Вучиќ в недела во Берлин на разговори со Меркел


Претседателот на Србија Александар Вучиќ и германската канцеларка Ангела Меркел

Претседателот на Србија Александар Вучиќ в недела во Берлин треба да се состане со германската канцеларка Ангела Меркел, пишуваат српските медиуми кои наведуваат дека Вучиќ приоа ќе го повторел ставот дека нема да има дејалог со Приштина доколку Косово не ги укине царините за стоки од Србија и Босна и Херцеговина. Се додава и тоа дека овој состанок бил договорен во минатиот месец.

XS
SM
MD
LG