Достапни линкови

Времето денеска: сончево со локална облачност


Ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Дневната темепартура ќе се движи од седум до 17 степени. Во Скопје и околината слично време со максимална температура до 14 степени.

XS
SM
MD
LG