Достапни линкови

Трамп не оди на парадата во Москва на 9 мај


Американскиот претседател Доналд Трамп нема да дојде во Русија на одбележувањето на 9 мај, Денот на победата над фашизмот во Втората светска војна, соопшти Кремљ, пренесе новинската агенција Ројтерс.

Кремљ соопшти и дека за ова биле и официјално известени од Вашингтон.

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, им рече на новинарите дека Москва сè уште не знае кој ќе ги претставува Соединетите Држави на парадата по повод одбележувањето на 9 мај, пренесе Ројтерс.

XS
SM
MD
LG