Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно со повремен дожд


Ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Попладне врнежите ќе престануваат. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, поизразен долж Повардарието. Дневната температура ќе биде од четири до 12 степени. Во Скопје и околината слично време со максимална температура до девет степени.

XS
SM
MD
LG