Достапни линкови

Шефот на дипломатијата на Луксембург во Скопје


Министерот за надворешни и европски работи на Големото Војводство Луксембург, Жан Аселборн

Министерот за надворешни и европски работи на Големото Војводство Луксембург, Жан Аселборн денеска ќе престојува во посета Северна Македонија. Тој, меѓу другото, ќе има средба со министерот за надворешни работи Никола Димитров, а ќе биде примен и од претседателот Стево Пендаровски.

XS
SM
MD
LG