Достапни линкови

Времето денеска: облачно со повремен дожд


Ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег. Локално во југоисточните делови ќе има услови за нестабилност со пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен ветер претежно од северозападен, а во југозападните делови од југозападен правец. Максималната температура ќе од 8 до 15 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 10 степени.

XS
SM
MD
LG