Достапни линкови

Марш за женски права - Ти не си виновна

По повод Меѓународниот ден на жената, во Скопје се одржа четвртиот по ред Марш за женски права. Овој марш, традиционално организиран од Платформата за родова еднаквост и активистките за женски права, беше посветен на жртвите на родово базирано насилство, под мотото „Ти не си виновна!“.

XS
SM
MD
LG