Достапни линкови

Руски биохакери се надеваат на вечен живот


Руски биохакери се надеваат на вечен живот
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:30 0:00

Припадници на сè побројна субкултура во Русија си вградуваат микрочипови во своите тела со кои можат да отвораат врати или да плаќаат за услуги. Некои од овие т.н. „биохакери“ сметаат дека технологијата ќе им овозможи да живеат подолго.

Категории

XS
SM
MD
LG