Достапни линкови

Босанка во сириски камп: Целото семејство ми е тука


Босанка во сириски камп: Целото семејство ми е тука
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:20 0:00

Алмедина од Босна и Херцеговина е во Сирија повеќе од три години. Со неа во кампот Рој се нејзините четири деца, нејзината сестра и мајка. Нејзиниот брат е во некој затвор и за него не знае ништо. Таа и Муамера од Цазин зборуваат за тешките услови во камповите и велат дека сакаат да се вратат дома.

Категории

XS
SM
MD
LG