Достапни линкови

Косово слави 12 години независност


Косово слави 12 години независност
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:03 0:00

Скулптурата „Новороденче“, во Приштина, прв пат беше промовирана во 2008-ма година, кога Косово прогласи независност. Буквите, секој година имаат нова тема. Годинава на нив се испишани пораки за подршка на силувани за време на војна во целиот свет. Има и цитати од жртви.

Категории

XS
SM
MD
LG