Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Ќе биде променливо облачно и релативно топло со повремен локален дожд, а на повисоките планини ќе има услови за локален снег. Ќе дува умерен до засилен ветер претежно од југозападен и западен правец. Утринската температура ќе биде од минус четири до три, а дневната од седум до 14 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу минус еден, а дневната ќе достигне до 14 степени.

XS
SM
MD
LG