Достапни линкови

Талјандски војник уби 10 луѓе


Тајландски војник уби најмалку 10 луѓе, откако отворил оган во градот Корат на североистокот од земјата. Локалните медиуми привично објавија дека во престрелката загинале 12 луѓе, но тајландската полиција соопшти дека засега има десет мртви. Напаѓачот сè уште е на слобода. Полицијата го идентификуваше напаѓачот како Џакрапант Тома, посочувајќи дека тој пред нападот на социјалната мрежа Фејсбук објавил пост со содржина „Смрта е неизбежна“ .

XS
SM
MD
LG