Достапни линкови

Пекари од Шри Ланка цел на расисти во Романија


Пекари од Шри Ланка цел на расисти во Романија
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:21 0:00

Локалните жители на село во Романија бараат двајца пекари од локалната пекарница, мигранти од Шри Ланка, да бидат отпуштени од работа. Ваквите барања повторно ја отворија дебатата за миграцијата, работните места и расизмот во Романија, чии граѓани се соочуваат со слични предрасуди во странство.

Категории

XS
SM
MD
LG