Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно и ветровито


Ќе биде променливо облачно, студено и ветровито. Претпладне на места се уште ќе има врнежи од снег со послаб интензите и ќе има појава на голомразица. Ќе дува повремено силен ветер (60 до 80 км/час) кој ќе предизвика појава на снежни наноси. Утринската температура ќе биде од минус 10 до 1, а дневната од минус 6 до 5 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу минус 2 а дневната ќе достигна до 2 степена.

XS
SM
MD
LG