Достапни линкови

Тајните на затвореното село во близина на руска воена база


Тајните на затвореното село во близина на руска воена база
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:50 0:00

Жителите на Њонокса, 1.000 километри северно од Москва, со децении живеат завиени во тајните на базата за тестирање оружје во близина. И додека едни не се грижат, други велат дека немаат доволно информации за ризиците по нивното здравје од екплозијата и од радијацијата што се случи минатата година.

XS
SM
MD
LG