Достапни линкови

Времето денеска: сончево со мала облачност


Ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од југозападен правец. Утринската температура ќе биде од минус три до четири, а дневната 13 до 18 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу еден, а дневната ќе достигне до 15 степени.

XS
SM
MD
LG