Достапни линкови

Сомнеж за прв случај на коронавирус во Хрватска


Илустрација

Директорот на Хрватскиот завод за јавно здравство, Крунослав Цапак денеска информираше дека во болница во Осиек се наоѓа маж за кого постои сомнеж дека е заразен со коронавирус. Според него, лицето е тестирано неколку пати и наодот се уште не е заклучен.

Хрватски медиуми јавија дека првиот наод од тестирањето на коронавирус бил позитивен, а вториот негативен, па сега се чекаат резултати од уште една, дополнителна анализа, со цел лекарите да бидат сигурни дали станува збор за болеста или не.

XS
SM
MD
LG