Достапни линкови

Сончево време со умерена облачност


Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен претежно западен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 8 до 17 степени. Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност и со слаб северозападен ветер. Максималната температура ќе достигне до 12 степени.

XS
SM
MD
LG