Достапни линкови

Тим и Ѓоковиќ во финалето на Австралија опен


Архивска фотографија- Доминик Тием и Новак Ѓоковиќ на Ролан Гарос, 07.07.2017

Во машкото финале на Австралија опен што се игра в недела ќе играат Австриецот Доминик Тим и Србинот Новак Ѓоковиќ. Тим денеска во полуфиналето го совлада Германецот Александар Зверев. Ѓоковиќ,пак, вчера го совлада Швајцарецот Роже Федерер.

XS
SM
MD
LG