Достапни линкови

Времето денеска: сончево со локална облачност


Ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со умрен ветер претежно од југоисточен и западен правец. Утринската температура ќе биде од минус шест до еден, а дневната од седум до 16 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу минус четири, а дневната ќе достигне до осум степени.

XS
SM
MD
LG