Достапни линкови

Ѓоковиќ во финалето на Австралија опен


Архивска фотографија- тенисерот Новак Ѓоковиќ

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ќе игра во финалето на тенискиот турнир Австралија опен. Тој денеска во полуфиналето го победи швајцарскиот тенисер Роже Федерер со 3-0 во сетови. Неговиот противник во финалето ќе биде победникот од мечот меѓу Александар Зверев и Доминик Тием.

XS
SM
MD
LG