Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Претпладне ќе биде променливо облачно со локални врнежи кои ќе бидат претежно од снег со послаб интензитет. Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен, долж Повардарието засилен северозападен ветер. Утринската температура ќе биде од минус два до четири, а дневната од два до 12 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу два, а дневната ќе достигне до девет степени.

XS
SM
MD
LG