Достапни линкови

„Скопје сити мол“ се евакуира поради дојава за бомба


Илустрација - полициска СТОП лента

Трговскиот центар „Скопје сити мол“ во населбата Карпош во моментов се евакуира поради дојава за бомба. Од Министерството за внатрешни работи за МИА изјавија дека до нив е пристигната информација за дојава за поставена бомба по што на терен се испратени екипи од полицијата. На терен е и екипа од Противпожарната бригада на Скопје со едно возило и четворица пожарникари. Според очевидци, во трговскиот се вклучени сите аларми и било побарана итна евакуација.

XS
SM
MD
LG