Достапни линкови

Времето денеска: претежно облачно со повремен дожд


Ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Во ноќните часови врнежите ќе преминат во снег и во некои повисоки места. По одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец, кој во западните делови повремено ќе се засилува. Утринската температура ќе биде од нула до шест, а дневната од пет до 15 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу два, а дневнта ќе достигне до 10 степени.

XS
SM
MD
LG