Достапни линкови

Меркел ја турка македонската и албанската агенда за преговори со ЕУ


Меркел ја турка македонската и албанската агенда за преговори со ЕУ
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:26 0:00

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска по средбата со албанскиот премиер Еди Рама во Берлин рече дека на состанокот на Европскиот совет во март, ќе притиска Северна Македонија и Албанија да ги почнат пристапните преговори со ЕУ.

Погледни ги коментарите

XS
SM
MD
LG