Достапни линкови

Времето денеска: облачно со повремен дожд


Во претпладневните часови ќе биде облачно со повремен дожд, а на повисоките планини од снег. Утринската температура ќе биде од нула до пет, а дневната од четири до 11 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу два, а дневната ќе достигне до девет степени.

XS
SM
MD
LG