Достапни линкови

Времето умерено облачно со сончеви периоди


Времето денеска во западните делови во земјата ќе биде претежно облачно, а во источните сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од југозападен правец. Утринската температура се движи од минус 9 до минус 2, а дневната од 5 до 13 степени.

Во Скопје умерено облачно со сончеви периоди и максимална температура до 6 степени.

XS
SM
MD
LG