Достапни линкови

Жени на велосипед за поголеми права во Пакистан


Жени на велосипед за поголеми права во Пакистан
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:49 0:00

Во Карачи е реткост девојки да возат велсипед. А кога возат, изложени се на непријатни погледи и навреди. Но една невладина организација сака да ги промени општествените норми и да им помогне на девојките да се забавуваат, да бидат слободи и да стекнат поголема самодоверба преку возењето велосипед.


Погледни ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG