Достапни линкови

Живот во замрзната зграда


Живот во замрзната зграда
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:58 0:00

Зграда во Иркутск, Сибир повеќе личи на фрижидер на кој му е потребно одмрзнување, отколку на место за живеење. Сепак неколку семејства живеат тука. Велат дека државата ги заборавила. Но локалните власти бараат станарите прво да докажат дека легално живеат таму, па потоа да добијат право на нов дом.

XS
SM
MD
LG