Достапни линкови

Путин ќе говори во рускиот парламент


Рускиот претседател Владимир Путин

Рускиот претседател Владимир Путин ќе се обрати пред пратениците на на Федерланото собрание. Претходно Путин најави дека во собранието би сакал да го постави прташањето за за надминување на сиромаштијата во земјата. Тој изрази загриженост за стагнацијата на реалните приходи на Русите и ја истакна потребата за решавање на овој проблем.

XS
SM
MD
LG