Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Во текот на денот ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност. По котлините претпладне ќе се задржи облачно и магливо. Утринската температура ќе биде од минус шест до минус два, а дневната од пет до 14 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу нулата, а дневнта ќе достигне до пет степени.

XS
SM
MD
LG