Достапни линкови

Во Прилеп убиени мајка и ќерка, синот ранет


Утрово во семејна куќа биле убиени мајка и нејзината ќерка, а тешко е повреден и синот на убиената. Во нив пукал 50-годишниот поранешен сопруг и зет на починатите, соопшти Јавното обвинителство.

„Јавен обвинител во координација со екипи на крим-техника од Министерството за внатрешни работи, изврши увид во куќа на ул. Александар Македонски во Прилеп каде утринава во 8 часот беа пронајдени две безживотни тела. Безживотните тела на А.П. родена 1979 година и нејзината мајка Т.К. родена 1956 година имале прострелни рани. Во нив пукал сега осомничениот, 50-годишниот поранешен сопруг и зет на починатите. Со две прострелни рани се здобило и уште едно лице, брат и син на оштетените, кое било во просторијата“, соопшти ЈОРМ на својата интернет страница.

Во обидот да биде совладан, повреден е и осомничениот. Повредениот и осомничениот се пренесени во прилепската болница каде им се укажува медицинска помош.

„Јавниот обвинител издаде и Наредба за претрес во домот на осомничениот прилепчанец кој, според сознанијата на обвинителството, поради претходно нарушени брачни односи не живеел во заедница со неговата сега почината сопруга“, соопшти Обвинителството.

XS
SM
MD
LG