Достапни линкови

Времето денеска: ведро и студено


Наутро ќе биде ведро и студено, а преку денот сончево и тивко со услови за појава на утринска магла по одделни котлини. Утринската температура ќе биде од минус 10 до минус еден, а дневната од 6 до 13 степени.

Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу минус седум, а дневната ќе достигне до осум степени.

XS
SM
MD
LG