Достапни линкови

Столтенберг и Трамп разговараа за Блискиот исток


Генералниот секретар Јенс Столтенберг и претседателот на САД Доналд Трамп

Генералниот секретар Јенс Столтенберг разговарал телефонски со претседателот на САД Доналд Трамп за улогата на НАТО на Блискиот исток. Трамп побарал од Столтенберг НАТО повеќе да се вклучи во случувањата во тој регион, се наведува на сајтот на Алијансата. Двајцата се согласиле дека НАТО може повеќе да придонесе за регионалната соработка и во борбата против тероризмот.

XS
SM
MD
LG