Достапни линкови

Времето денеска: ведро и студено


Ќе биде ведро и студено, преку денот сончево со слаб северозападен ветер и со појава на магла по одделни котлини. Утринската температура ќе биде од минус 13 до минус два, а дневната од 4 до 11 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу минус седум, а дневната ќе достигне до шест степени.

XS
SM
MD
LG