Достапни линкови

Опстанок во Сибир на минус 40 степени


Опстанок во Сибир на минус 40 степени
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:44 0:00

Екстремно ниските температури во рускиот регион Јакутија во Сибир значат едно - за време на долгите зими тука остануваат само фармерите кои чуваат коњи и нивните семејства. Но и покрај тоа, жителите на селото Тумул сè уште ги негуват древните традиции и покрај намалувањето на популацијата.

Категории

XS
SM
MD
LG