Достапни линкови

Времето денеска: сончево и студено


Ќе биде сончево и студено. Ќе дува слаб до умерен претежно северозападен ветер. Утринската темпеартура ќе биде од минус 12 до два, а дневната од минус еден до осум степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу минус шест, а дневната ќе достигне до четири степени.

XS
SM
MD
LG