Достапни линкови

Руска религиозна улична уметност


Руска религиозна улична уметност
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:45 0:00

Икони со Исус и други светци насликани со спреј ги красат мостовите и подземните премини во Москва. Овие графити се дело на уметникот Александр Ципков и неговите пријатели. Тие сметаат дека религиозната уметност треба да биде достапна за сите, а не само за оние кои одат в црква.

XS
SM
MD
LG