Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Ќе биде променливо облачно и студено со умерен до засилен северен ветер. Во раните утрински часови локално ќе провејува слаб снег. Попладне облачноста ќе се намали. Утринската температура ќе биде од минус осум до два, а дневната од минус четири до шест. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу минус два, а дневната ќе достигне до три степени.

XS
SM
MD
LG