Достапни линкови

Првите бебиња за оваа година - близначиња


Првите бебиња во Новата 2020 година, близначињата Анастасија и Габриел

Во една минута по полноќ на Клиника за гинекологија и акушерство во Скопје се роди првото бебе оваа година, девојче. Две минути подоцна на свет дојде и нејзиното братче.

„Утрово, на Универзитетската Клиника за гинекологија и акушерство во Скопје, се родија првите бебиња, две близначиња во 2020 година. Првото е женско, родено во 00:01, а второто е машко и е родено во 00:03 часот. Да се живи и здрави! На родителите им посакуваме убава, среќна и бериќетна година“, информира Министерството за здравство.

XS
SM
MD
LG