Достапни линкови

Времето денеска - ведро и студено


Врменска прогноза.

Времето денеска ќе биде ведро и студено, преку денот претежно сончево. Кон крајот на денот ќе има појава на мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер, а за време на новогодишната ноќ ќе преовладува до умерено облачно време со слаб умерен, а во втората половина на ноќта на места засилен северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од минус четири до 10 степени, а дневната температура од три до осум степени.

Во Скопје ќе биде ведро и студено, преку денот претежно сончево и ќе дуав слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе достигне минус шест степени, а дневната до три степени.

XS
SM
MD
LG