Достапни линкови

Помпео во посета на Истокот


Американскиот државен секретар Мајк Помпео денеска ќе се сретне со претставници на поранешните четири советски републики и Кипар за време на петдневната турнеја насочена кон „Суверенитетот и територијалниот интегритет“на државите кои граничат со Русија. Помпеоќе ги посети Украина, Белорусија, Казахстан и Узбекистан .

Американскиот дипломат „ќе ја реафирмира американската поддршка за суверенитетот на Украина и територијалниот интегритет“, соопшти Стејт департментот.

XS
SM
MD
LG