Достапни линкови

На Богородица уапсен Индиец кој кримчарел во гепек друг Индиец


Граничен премин „Богородица“

Македонската полиција уапсила еден Идиец кој се обидувал преку граница да прокриумчари друг Индиец во автомобилски багажник. 22 годишниот Индиец со италијанска лична карта била уапсен на граничниот премин Богородица на македонско грчката граница. „За случајот е известен обвинител, а по целосната документација ќе бида поднесена соодветна пријава“, наведуваат од македонската полиција.

XS
SM
MD
LG