Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Ќе биде променливо облачно и студено со провејување на слаб снег, особено на северот од земјава. Ќе дува умерен до засилен, а повремено силен северен ветер со брзина и над 50 км/час. Утринската температура ќе биде од минус осум до два, а дневната од минус шест до шест. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околи нулата, а дневната ќе достигне до два степена.

XS
SM
MD
LG